Kadra

Nasz zgrany zespół tworzą serdecznie nastawione do dzieci Ciocie i Wujkowie, posiadający wysokie kwalifikacje pedagogiczne. Naszym głównym zadaniem jest tworzenie w przedszkolu bezpiecznej i życzliwej atmosfery, sprzyjającej zarówno nauce, jak i beztroskiej zabawie. Wciąż poszerzamy swoją wiedzę umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Wiktoria Kowalska
Wiktoria Kowalska
dyrektor

Jestem pedagogiem, trenerką, doktorantką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzę zajęcia akademickie oraz warsztaty dla studentów. Ukończyłam edukację początkową i wczesnoszkolną z wczesnym nauczaniem języka angielskiego. Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół modeli edukacji nieformalnej oraz dynamiki grupy. Tworzę scenariusze zajęć i materiały metodyczne dla nauczycieli edukacji początkowej. Uczestniczę w programach międzynarodowych i współpracuję z organizacjami pozarządowymi wspierającymi edukację najmłodszych. Prywatnie moją wielką pasją jest jazda konna, uwielbiam także podróże, zarówno te małe, jak i dalekie.

Wiktoria Kowalska
Maciej Ciechomski
psycholog dziecięcy

Jestem psychologiem (absolwentem wydziału psychologii społecznej SWPS) i pedagogiem (doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogika). Przez wiele lat pracowałem jako wychowawca i socjoterapeuta w świetlicach socjoterapeutycznych, współtworzyłem i realizowałem programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży realizowane w warszawskich przedszkolach, szkołach i Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii. W pracy naukowo-badawczej, prowadzonej na UKSW zajmuję się psychologią rozwojową, szczególnie problematyką rozwijania wrażliwości i empatii u dzieci. Jestem także czynnym mediatorem sądowym i pomagam w rozwiązywaniu konfliktów w różnych obszarach (mediacje rodzinne, karne, gospodarcze i oświatowe). Interesuje się także problematyką komunikacji interpersonalnej i wspierania dialogu w przestrzeni społecznej.

Wiktoria Kowalska
Małgorzata Terlecka
logopeda

Jestem neurologopedą oraz logopedą. Ukończyłam logopedię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem także absolwentką Studiów Podyplomowych Neurologopedii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Przez cztery lata pracowałam jako terapeuta z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym oraz na Oddziale Dziennym Młodzieżowym w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Od ukończenia studiów logopedycznych w 2012 r. nieprzerwanie prowadzę zajęcia w warszawskich przedszkolach. Prywatnie jestem mamą Dominika, Marysi i Mikołaja.

Wiktoria Kowalska
Paulina Jażdżewska
nauczyciel wychowawca

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW. Ukończyłam specjalność: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą. W Niepublicznym Przedszkolu UKSW pracuję od 2017 r. jako nauczyciel-wychowawca. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne i tylko atmosferze pełnej ciepła, radości, poczucia bezpieczeństwa może się rozwijać, uczyć i osiągać sukcesy. Staram się odkrywać indywidualne zdolności dzieci. Organizuję różnorodne aktywności dostosowane do ich możliwości i rozwijające wszystkie ich zmysły. Poprzez zabawę zdobywamy nowe umiejętności i odkrywamy to, co nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Prywatnie jestem mamą kilkuletniego Julka.

Wiktoria Kowalska
Paulina Ciskowska
nauczyciel wychowawca

Ukończyłam studia magisterskie na specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z edukacją włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wciąż wzbogacam swoją wiedzę poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i warsztatach. Ważne w pracy z dziećmi jest dla mnie to, aby czuły się kochane i spełnione. Moją pasją jest teatr i śpiew, który z przyjemnością wykorzystuję w pracy z dziećmi.

Wiktoria Kowalska
Joanna Siwkowska
nauczyciel wychowawca

Jestem absolwentką Pedagogiki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalność: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą oraz Terapia pedagogiczna z edukacją włączającą.Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku logopedia. Praca z dziećmi to dla mnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność, jednakże w zamian dostarcza mi ogrom radości i satysfakcji każdego dnia. Prywatnie bardzo lubię aktywnie spędzać czas, zwłaszcza poprzez pokonywanie długich tras rowerowych po moich rodzinnych okolicach.

Wiktoria Kowalska
Justyna Kąpińska
nauczyciel wychowawca

.

Wiktoria Kowalska
Hanna Słodownik
pomoc nauczyciela wychowawcy

Moją misją jest być uważnym i szczerym towarzyszem w dziecięcym odkrywaniu świata, w tym świata przyrody. W pracy z dziećmi daję z siebie pełne zaangażowanie i uwagę, staram się dać każdemu dziecku poczucie, że jest szczególne i wyjątkowe. Obdarzam każde z dziecko szacunkiem dlatego, że to właśnie na nim, a nie na lęku czy przemocy, opiera się prawdziwy autorytet. Wolny czas lubię spędzać na łonie natury, uwielbiam jazdę rowerem po lesie, jestem też wielką miłośniczką opery.

Wiktoria Kowalska
Aleksandra Cieślikowska
pielęgniarka

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2014 r. ukończyłam studia położnicze. Na początku swojej zawodowej drogi trafiłam do żłobka integracyjnego. Spędziłam tam 3 lata - wspaniałe, radosne i ubogacające doświadczenie. Przez kolejne 5 lat byłam związana z Oddziałem Klinicznym Neonatologii w Szpitalu im. W. Orłowskiego w Warszawie. Opiekowałam się zarówno noworodkami zdrowymi jak i wcześniakami w Oddziale Patologii Noworodka. Praca z dziećmi jest dla mnie przyjemnością, ale jest też olbrzymim wyzwaniem i lekcją pokory. W Przedszkolu UKSW prowadzę zajęcia o tematyce zdrowotnej, mierzę i ważę dzieci, obserwuje ich rozwój na podstawie siatek centylowych i ratuję wszystkie skaleczone paluszki, bolące główki i brzuszki.

Wiktoria Kowalska
Małgorzata Kropielnicka
pomoc nauczyciela wychowawcy

Na stanowisku pomocy nauczyciela wychowawcy pracuję od 2007 roku. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi ona wiele radości i wciąż odkrywam dzięki niej coś nowego. W wolnych chwilach lubię poczytać ciekawą książkę lub upiec coś pysznego dla rodziny i przyjaciół. Prywatnie jestem mamą dwóch córeczek.

Wiktoria Kowalska
Małgorzata Witan
pomoc nauczyciela wychowawcy

Ukończyłam Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Pedagogika. Posiadam licencjat ze specjalności Doradztwo zawodowe z personalnym i edukacją ustawiczną oraz tytuł magistra z Pedagogiki pracy z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Liczne godziny spędzone z moją małą siostrzenicą utwierdziły mnie w tym, że praca z dziećmi to moja pasja. Bardzo lubię bawić się z dziećmi, a jak wiadomo poprzez zabawę nasi Mali Odkrywcy najlepiej przyswajają informacje o otaczającym ich świecie. Wolny czas lubię spędzać ze swoimi przyjaciółmi odkrywając nowe piękne zakątki Polski oraz poszerzać moje zdolności kulinarne.

Wiktoria Kowalska
Anna Wyłupek
pomoc nauczyciela wychowawcy

.

Wiktoria Kowalska
Beata Kowalska
sekretarka

Praca w sekretariacie przedszkola UKSW daje mi możliwość bycia wsparciem dla wszystkich osob tworzących naszą przedszkolną społeczność. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i zapaloną rowerzystką.

Wiktoria Kowalska
Barbara Ignaczak
pomoc kuchenna

W Przedszkolu UKSW pracuję od 2020 roku. Praca blisko dzieci oraz w zgranym zespole daje mi dużo satysfakcji. Prywatnie uwielbiam spędzać czas w otoczeniu przyrody z dobrą książką.